Ceramizer CB do skrzyni biegów, tylnego mostu, reduktora
towar niedostępny

Opis


oto Ceramizer CB - zregenerujesz manualną skrzynię biegów, tylny most i reduktor
KORZYŚCI po zastosowaniu Ceramizera CB
- Regeneruje i zabezpiecza powierzchnie tarcia podczas eksploatacji i bez demontażu obrabianego zespołu poprzez tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej, wypełniającej, pokrywającej i wyrównującej zarysowania, defekty i wyżłobienia.
- Ułatwia zmianę biegów, regeneruje zużyte synchronizatory.
- Wycisza pracę skrzyni biegów, tylnych mostów, przekładni, reduktorów.
- Zmniejsza wibracje i hałas, eliminuje zgrzyty przy zmianie biegów.
- Wielokrotnie wydłuża trwałość mechanizmów, nawet pięciokrotnie.
- Zastępuje w większości przypadków naprawy, zmniejszając wielokrotnie koszty naprawy w porównaniu z tradycyjnym remontem.
- Przyczynia się do zwiększenia niezawodności i sprawności mechanizmu tym samym zwiększa bezpieczeństwow ekstremalnych warunkach eksploatacji.
- Obniża wytwarzanie ciepła pomiędzy trącymi się metalowymi częściami.
- W warunkach niedostatecznego smarowania (np. przy wycieku oleju) wytworzona warstwa umożliwia czasowo dalszą pracę urządzenia bez jego zniszczenia.
- W przypadku awaryjnego wycieku oleju, wytworzona warstwa ceramiczno - metalowa umożliwia dalszą jazdę, nawet ponad 500km.
- Przedłuża okresy między wymianami oleju, zmniejszając jego zużycie.
- Zatrzymuje i zapobiega powstawaniu pittingu (zmęczeniu powierzchni metalu).
- Utwardza i podwyższa odporność na zużycie trących się powierzchni, nawet dziesięciokrotnie.
- Mikrotwardość - 4000-4500MPa (400-450kG/mm2) (dla porównania mikrotwardość stali wynosi przeciętnie 60kG/mm2). Wytrzymałość na ściskanie: 2500MPa (250kg/mm2).
- Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni - gwarantowana do 100.000km przebiegu.
- Chroni środowisko naturalne.

aplikacja Ceramizera CB jest banalnie prosta
1. Rozgrzej olej w skrzyni biegów jadąc 10km.
2. Wyłącz silnik i dodaj Ceramizer do skrzyni biegów.
3. Przejedź samochodem kolejne 10km.
4. Przejedź 200 metrów na biegu wstecznym.
ilość preparatu potrzebna do ceramizacji powierzchni trących:
Ilość oleju w podzespole (w litrach) 1-2 L 2-5 L 5-8 L
Zalecana ilość dozowników ⇒ 1 doz. 2 doz. 3 doz.


w jaki sposób działa CERAMIZER?
Ceramizacja to proces, który zachodzi pod wpływem temperatury w miejscach tarcia. Aby proces miał miejsce niezbędne są: cząsteczki Ceramizera, cząsteczki metalu (które przemieszczają się w oleju mechanizmu), olej oraz wysoka lokalna temperatura (spowodowana tarciem).
Na skutek lokalnie występującej wysokiej temperatury (ponad 900oC) powstającej w miejscach tarcia, następuje "topnienie" Ceramizera. Stopione cząsteczki Ceramizera charakteryzują się wysokim stopniem łączenia z cząsteczkami metalu. Cząsteczki Ceramizera przenoszą cząsteczki metalu zawarte w oleju, w zużyte miejsca (selektywne przenoszenie), gdzie występuje podwyższona temperatura spowodowana tarciem i tam dyfundują. W tych miejscach połączone cząsteczki metalu i Ceramizera odbudowują powierzchnie, tworząc warstwę ceramiczno-metalową.
Można to porównać do "mikronadspawania" cienkiej warstwy materiału w miejscach zużycia przy pomocy mikrocząsteczek Ceramizera, mikrocząsteczek metalu oraz wysokiej temperatury. Proces powstawania warstwy nazywany jest ceramizacją. Warstwa ta wypełnia, pokrywa i wyrównuje mikrodefekty i deformacje powierzchni poddawanych tarciu. Zobacz film na YouTube: "Ceramizer Ceramizery jak działa preparat?"
Wraz z upływem kilometrów (po około 1500 km) warstwa ta w wielu przypadkach odbudowuje i wyrównuje powierzchnie do wartości bliskich nominalnym.